Jogi és hatósági osztályvezető

Közép- Pesti Tankerületi Központ

1149 Budapest, Mogyoródi út 21.

Teljes munkaidő

Jogi tanácsadás

Mar 3

Erre az állásra már nem tudsz jelentkezni

KÖZÉP-PESTI TANKERÜLETI KÖZPONT

· A Közép-Pesti Tankerületi Központ a XIII. és XIV. kerületben működő általános iskolák, alapfokú művészeti iskolák és gimnáziumok, valamint a fővárosi pedagógiai szakszolgálatok fenntartásával kapcsolatosan ellátja a fenntartói feladatokat.

Munkatársat keresünk

pozícióba.

Főbb feladatok, munkák:

A jogi és hatósági osztályvezető ellátja a Jogi és Hatósági Osztály vezetési feladatait, mely az operatív iránymutatás mellett a szakmai irányítást is magában foglalja. Az Osztály feladatkörébe tartozik a Tankerületi Központ szerződéseinek jogi és szakszerűségi szempontú felülvizsgálata, vagyongazdálkodási feladatok ellátása, szabályzatok és belső szabályozó eszközök felülvizsgálata, kapcsolattartás a peres, nemperes és behajtási ügyekben, valamint a Tankerületi Központ szervezeti egységei és a fenntartásába tartozó köznevelési intézmények jogi háttértámogatása. A Jogi és Hatósági Osztály vezetőjének a szervezeti tagozódástól függetlenül, a Tankerületi Központ munkáját, illetve az ahhoz kapcsolódó jogszabályi környezetet mind vertikálisan, mind horizontálisan át kell látnia.

Az osztályvezetővel szemben az általános vezetői kompetenciák mellett elvárás a szakmai iránymutatásra való képesség, proaktív szemlélet, sokoldalú problémamegoldó képesség, kiváló együttműködési készség és – tekintettel a háttértámogatási feladatra – megfelelő kommunikációs készség. A határidők pontos és szigorú betartása általános elvárás.

Az álláshoz tartozó elvárások:

Cselekvőképesség,

Büntetlen előélet,

Jogász egyetemi végzettség,

Vagyonnyilatkozat tételi eljárás lefolytatása,

Vezetői tapasztalat,

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

Hasonló munkakörben szerzett tapasztalat.

Államigazgatási területen szerzett jártasság.

Köznevelési területen szerzett jártasság

Amit kínálunk:

Határozott idejű kormánytisztviselői jogviszony.

Teljes munkaidő.

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény rendelkezései, a Közszolgálati Szabályzat, Cafeteria Szabályzat, Munkaidő Szabályzat (rugalmas munkaidő) az irányadók.

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Közigazgatás
  • Kormánytisztviselő

Szükséges tapasztalat:

  • 5+ év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Munkavégzés helye:

Egyéb juttatások:

cafeteria, szakmai tréningek

motivációs levél a bérigény megjelölésével;

iskolai végzettséget, szakképzettséget, egyéb szakképesítést igazoló okiratok másolata;

a 87/2019. (IV. 23.) Korm. rendelet 1. sz. melléklete szerinti szakmai önéletrajz;

a pályázó hozzájáruló nyilatkozata arról, hogy pályázati anyagát a pályázat elbírálásában résztvevők megismerhetik.

Jelentkezés: palyazat.kozeppest@kk.gov.hu email címre.

Az álláspályázatokat 2022. március 31-ig várjuk.